امتیاز {{starRate.StarValue}} از 5 از بین {{starRate.TotalVotes}} امتیازدهنده به قوانین بلیط خارجی
قوانین بلیط خارجی

 

مسافران محترم لطفا قوانین بلیط های خارجی را که بطور کلی در ذیل آمده است مطالعه فرمایید.

شرایط کلی بلیط ها

1-تغییر نام و نام خانوادگی مسافرپس از صدوربلیت امکان پذیرنیست ؛ در صورت هر گونه تغییر بلیط مشمول جریمه مربوطه  خواهد شد. لذا ضرورتا در وارد کردن اطلاعات مطابق با پاسپورت  دقت فرمایید.

2-امکان رزرو بلیت آنلاین جهت ارایه به سفارت وجودندارد ،لطفا در صورت نیاز با همکاران ما  تماس بگیرید.

3-به منظور رسیدن  به موقع به فرودگاه و جا نماندن از پرواز ، به زمان طی کردن  مسافت بین محل اقامت تا فرودگاه و هنگام رسیدن به فرودگاه  ، به ترمینالهای ورودی و خروجی توجه نمایید.

4- برای خرید بلیط به سن فرزندان دقت فرمایید نرخ بلیت  برای شرایط سنی کودک(2-12سال) و نوزاد(0-2سال) متفاوت میباشد.

5-حضورمسافردر فرودگاه  برای انجام پروازهای خارجی حداقل 3:30ساعت  قبل ازساعت پرواز  الزامی است.

6-مسافرین محترم به منظور سهولت در انجام کارهایتان می توانید عوارض خروج از کشور را قبل ازپرواز در یکی از شعب بانک ملی در سطح شهر پرداخت نمایید.

عوارض خروج برای بار اول در سال  2200000ریال ، بار دوم 3300000 ریال ، بار سوم 4400000 ریال

7-امکان خرید بلیط یکطرفه  امکان پذیر نمیباشد و فقط تنها زمانی امکان پذیر است که مسافرشامل یکی از شرایط زیرباشد:

  •    - مسافر پاسپورت کشور مقصد را داشته باشد ، یا دارای اقامت دایم ویاموقت کشور مقصد باشد.

  •    - ویزای بلند مدت با تاریخ اعتبار بیش از یکسال (بطور مثال ویزای دانشجویی،کار،...) داشته باشد

  •    - داشتن بلیط در  ادامه مسیر

8-در فرایند خرید در صورتی که پرداخت وجه با موفقیت انجام گردید و بلیط را مشاهده ننمودید ابتدا با وارد نمودن اطلاعات درخواستی اقدام به مشاهده آن نمایید و در غیر این صورت با همکاران ما تماس بگیرید. 

9- پس از تائید پرداخت ، رزرو و خرید شما قطعی شده و میتوانید در منوی بلیط های خریداری شده ( در قسمت ناحیه کاربری) از بلیط الکترونیکی خود پرینت تهیه نمائید. همچنین شماره سریال بلیط برای شما ایمیل خواهد شد. 

شرایط ویزا و اقامت

1-شهروندان ایرانی برای سفر به اکثرکشورها احتیاج به اخذ ویزا دارند.لطفا قبل از خرید بلیط؛شرایط ویزای کشور مقصد مورد نظر وویزای ترانزیت (کشورها وشهرهایی که در فرودگاهشان مدت زمان کوتاهی توقف دارید)را چک بفرمایید و در صورت نیازبه داشتن اطلاعات کافی ؛ با همکاران  مادر تعطیلات تماس بگیرید.

2-قبل از خرید بلیط لطفا به دریافت ویزا برای ورود به کشورهای نیازمند به ویزا ، تاریخ شروع ویزا ، تاریخ انقضای ویزا و حداکثرزمان ممکن برای اقامت که توسط سفارت  در ویزا درج شده است را دقت فرمایید . عدم دقت و در نظر نگرفتن شرایط مذکور و پیش آمدن هر گونه مشکل  ازبابت موارد ذکر شده بر عهده ی مسافر میباشد . لطفا درصورت گرفتن ویزا حداقل 2روز قبل از زمان پرواز ،  اطلاعات ویزا را به همکاران ما در تعطیلات اطلاع دهید.

3-در صورتیکه مسافر بلیط خود را خریداری نموده در حالیکه  هنوز ویزای خود را از سفارت دریافت نکرده است یا ویزای وی  از طرف سفارت مرفوض گردیده یادر صورتیکه تاریخ ویزای دریافتی باتاریخ بلیط مطابقت ندارد، تعطیلات هیچ گونه مسئولیتی در قبال بلیط خریداری شده توسط مسافر را  نداشته  واعمال هرگونه تغییر در این بلیط مشمول قوانین کنسلی وپرداخت جریمه خواهد شد.

4-مسافران در صورت ترانزیت در بعضی از کشورهای اروپایی و امریکایی درصورت توقف بیش از 8 ساعت باید ویزای ترانزیت دریافت کنند.

5-مسافران در مسیر های امریکا و کانادا در صورت داشتن ویزا؛گرین کارت و پی ار کارت ؛ ودر صورت توقف ( ترانزیت ) در بیش از دو کشور اروپایی که در حوزه شنگن؛ احتیاج به  ویزای شنگن دارند.

6-با داشتن  ویزای توریستی شنگن ؛ ورود مسافران باید به همان کشوری باشد که ویزا رااز آن سفارت دریافت کرده اند..

7-مسافران در صورت داشتن ویزای شنگن 1بار ورود ،در صورت خروج  ازحوزه کشورهای شنگن  اجازه ورود مجدد را ندارند.

8-مسافرین با پاسپورت ایرانی برای ورود به بعضی از کشورها تیاز به اخذ ویزاندارند اما گاهی برای سفر به یک کشور بدون  نیاز به اخذ ویزا؛ نیاز به عبور از یک یا چند کشور هستید که مستلزم دریافت ویزا هستید .برای پرواز به بعضی از کشورهای امریکا و اقیانوسیه بدلیل نداشتن پرواز مستقیم باید از کشورهایی عبور کنید و توقف داشته باشید که نیاز مند ویزای آن کشورها هستید.لطفا قبل از سفر به این کشورها اطلاعات لازم را کسب یا قبل از خرید بلیت با همکاران ما تماس بگیرید.

9-مسافرانی که قصد سفردرمسیرهای امریکا و کانادا واسترالیا را با شرکت هواپیمایی بریتیش ارویز دارند نیاز به دریافت ویزای ترانزیت ندارند . ضمنا بارمجاز در این مسیرها 2بسته 23کیلوگرمی (اکونومی) بوده است.

10-مسافران که قصد سفر در مسیرهای اروپارا با خرید بلیت از هواپیمایی بریتش ارویزرا دارند، نیاز به ویزای ترانزیت دارند مگر اینکه مسافر دارای ملیت یا پاسپورت دیگر بوده ویا ویزای شنگن نوع D  را  داشته باشد.

 

قوانین کلی  شرکت های  هواپیمایی اوکراین

1-مسافران هواپیمایی اوکراین باید48ساعت قبل از پرواز( از شهر مبدا سفر به مقصد تهران )پرواز خودرابروی سایت  چک این آنلاین کنند  .

 

قوانین کلی مسیر آمریکاو کانادا واسترالیا

1-مسافران در مسیر قاره آمریکا و کانادا  ،اگر تا رسیدن به مقصد دوبار توقف در شهرهای این کشورها را داشته باشنددر اولین توقف در آمریکاوکانادا بارشان تحویل داده می شود و مسافران باید خودشان بارشان را به ارلاین بعدی تحویل دهند.

2-مسافران در مسیرهای امریکا و کانادا به محض وارد شدن به اولین شهردر این کشورها به دلیل چک شدن  ویزا میبایست مدت زمان ترانزیت تا پرواز بعدی خود حداقل 3ساعت بعد تنظیم نمایند .

3-مسافران در مسیرهای امریکا با داشتن مدرک ویزا و گرین کارت ، با پاسپورت ایرانی علاوه بر6 ماه اعتبار از زمان خروج از ایران ،  از تاریخ برگشت مسافر  نیز6 ماه  اعتبار الزامی است و همچنین مسافران در مسیرهای اروپا با داشتن مدرک ویزا، اقامت و ... با پاسپورت ایرانی علاوه بر6 ماه اعتبار از زمان خروج از ایران ،  از تاریخ برگشت مسافر  نیز3 ماه  اعتبار الزامی است.

4-مسافران در مسیرهای امریکا و کانادا اگر پاسپورت دومی دارند ، طبق مشخصات پاسپورت دوم ، خرید  بلیط  باید صورت بگیرد.

( خرید بلیط با مشخصات پاسپورت دوم باشد ) .

5- برای خرید بلیط در مسیر نیوزیلند (آکلند) ،اگر ازشهرترانزیت (دبی) تا مقصد( شهرآکلند) پرواز در نقطه ای (شهری از استرالیا)توقف داشته باشد حتی در صورت پیاده نشدن مسافران، داشتن ویزای  استرالیا ضروریست.لطفا قبل ازخرید بلیط شرایط دریافت ویزا رابررسی فرمایید.

6-برای سفر به کشورهای امریکای جنوبی در صورت گذشتن از اروپا وازطریق ارلاینهای اروپایی، ویزای ترانزیت  آن شرکت  هواپیمایی که بلیط را صادر نموده  لازم است.

 

قوانین بلیط ایران ایر

بار پروازهای ایران ایر برای کلیه مسیرها در کلاس های پروازی اکونومی 30 کیلوگرم و برای کلیه مسیرها در کلاس های پروازی بیزینس 40 کیلوگرم می باشد.
* لطفا توجه داشته باشید، اگر در هنگام خرید، بار بر روی بلیط، نمایش داده نشده بود و یا به صورت اشتباه نشان داده شده بود، برای تصحیح در همان روز صدور با همکاران بخش پشتیبانی تماس حاصل فرمایید. در غیر این صورت این مسئله می تواند طبق قوانین ایران ایر شامل هزینه گردد.

 

توجه !

مهم!

مسافرین محترم : طبق بخشنامه هواپیمایی

klm: آخرین پرواز این هواپیمایی از تهران به آمستردام در تاریخ 23 سپتامبر میباشد.

ایرفرانس:.آخرین پرواز این هواپیمایی از تهران به پاریس در تاریخ 18 سپتامبر میباشد.

 مسافرین محترم، امکان خرید بلیط از هواپیمایی های فوق منوط به پرواز و سفر شما تا قبل از تاریخ های ذکر شده می باشد . و در غیر این صورت از تاریخ 7 جولای به بعد آژانس تعطیلات و ایرلاین های فوق  مسئولیتی بابت بلیط خریداری شده شما ندارد و شامل قوانین کنسلی آن بلیط خواهند شد .

در ضمن آخرین پرواز هواپیمایی ایر آستانا ، نیز از تهران به آلماتی در تاریخ 04 آگست میباشد .

 

 

 

 

 

برچسب ها {{item}}