راهنما

 راهنمای خرید آنلاین بلیط از سایت تعطیلات ( فروش آنلاین بلیط هواپیما )

برای خرید بلیط هواپیما به صورت آنلاین از سایت تعطیلات نیاز به یک حساب کاربری دارید که میتوانید از ابتدا با کلیک بر روی گزینه    در قسمت چپ بالای صفحه اطلاعات مورد نیاز را پر نمایید و یک حساب کاربری ایجاد نمایید و یا بعد از انتخاب مسیر و پرواز مورد نظر هنگام ورود به مرحله بعد اقدام به ایجاد حساب کاربری نمایید..

برای اینکه راحت‌تر این مسیر را طی کنید، پیشنهاد ما به شما این است که قبل از هر چیز، با کلیک کردن بر روی گزینه‌ی ثبت‌نام/ ورود، در سایت ثبت‌نام کنید. این کار، فقط چند لحظه طول می‌کشد.

اطلاعاتی که در این بخش مورد نیاز است؛ نام ،نام خانوادگی،شماره موبایل، آدرس ایمیل و رمز عبور انتخابی‌تان است. آدرس ایمیل شما همان نام کاربری خواهد بود. پیشنهاد ما به شما این است که رمز عبور انتخابی‌ خود را ترکیبی از حروف، اعداد و علامت‌ها قرار دهید تا امنیت حساب کاربری‌تان هم بالاتر برود. 

باکس جستجوی بلیط را می‌توانید در صفحه‌ی اول سایت ببینید. برای جستجوی پرواز مورد نظرتان ابتدا باید شهر مبدا، شهر مقصد و پس از آن، تاریخ مورد نظر و تعدا مسافران را وارد کنید . توجه داشته باشید که تعداد نوزادان نمی‌تواند از تعداد بزرگسالان بیش‌تر باشد.

 

در نهایت، روی قسمت «جستجوی بلیط» کلیک کنید تا جدول پروازها برای‌تان نمایش داده شود. این جدول به شکلی است که شما در آن می‌توانید پروازها را بر اساس ساعت پرواز و یا قیمت کمتر مرتب کنید. به این صورت، پروازهای مورد نظر شما، بر حسب آن‌چه مد نظرتان است، اولویت‌بندی خواهند شد. علاوه بر آن، می‌توانید با نگه‌داشتن نشان‌گر ماوس بر روی هر پرواز، شماره‌پرواز، شناسه‌ی نرخی، و در صورت همراه داشتن مسافر کودک یا نوزاد، قیمت کودک و قیمت نوزاد را نیز مشاهده کنید.

باکسی در قسمت سمت راست جدول پروازها قرار گرفته است که فیلترهای دیگری نظیر ساعت پرواز، نوع بلیط و ایرلاین را نیز در اختیارتان قرار می‌دهد تا جستجوی دقیق‌تر و سریع‌تری داشته باشید.

 

پس از انتخاب پرواز مورد نظر بعد از کلیک بر روی گرینه ادامه، صفحه‌ی مشخصات برایتان باز می‌شود که در آن باید اطلاعاتی نظیر جنسیت، نام و نام خوانوادگی به انگلیسی و فارسی و کد ملی و تاریخ تولد را وارد کنید. در قسمت بالای همین بخش، شما امکان اضافه کردن مسافر جدید را نیز دارید؛ البته هنگام خرید، باید به تعداد صندلی‌های موجود در هواپیما نیز دقت کنید تا «خرید ناموفق» برایتان پیش نیاید.

 

در مرحله‌ی بعد، صفحه‌ای برایتان باز می‌شود که در آن، اطلاعات پرواز، درخواست‌دهنده و مشخصات مسافران نمایش داده شده است. بعد از چک کردن اسامی و مشخصات و باز کردن لینک قوانین و مقررات و مطالعه دقیق قوانین با اطمینان خاطر گزینه تایید و ادامه را انتخاب می کنید.

در مرحله‌ی بعد، صفحه‌ای برایتان باز می‌شود که در آن، اطلاعات پرواز، درخواست‌دهنده و مشخصات مسافران نمایش داده شده است. بعد از چک کردن اطلاعات پرواز و مشخصات مسافران میتوانید از دو گزینه برای پرداخت مبلغ اقدام نمایید. اگر قبلا حساب خود را شارژ نموده اید و اعتبار کافی برای خرید دارید از گزینه خرید اعتباری و در غیر اینصورت گزینه پرداخت بانک ملت را انتخاب مینمایید و وارد صفحه درگاه بانک ملت میشوید.